• Laboratoria przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji
        i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Wodyniach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii
         i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie
        w życiu codziennym.

Do dnia 19.05.2022 r. szkoła zakupiła i otrzymała następujące wyposażenie:

• Zestaw edukacyjny Inżynier Blocks x 5
        • Tablica biała Tryptyk 1 skrzydło ceramiczna x 3
        • Segment Kasia 5p x 4

Korzyści z Laboratoriów Przyszłości

Z perspektywy szkoły i nauczyciela:

• Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia - nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wskazanego przez szkołę;
        • Wprowadzenie nowych technologii i eksperymentów ułatwiających przekazywanie wiedzy;
        • Wsparcie w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych;
        • Rozwój merytoryczny nauczycieli. Sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia – nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego, wskazanego przez szkołę.

Z perspektywy rodzica i ucznia:

• Zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi i ścisłymi;
        • Popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych, połączenie zdobywania wiedzy
          z przygodą;
        • Odkrywanie i rozwój talentów oraz  inwestycja w  lepszą przyszłość młodych.

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany będzie w realizacji podstawy programowej na zajęciach lekcyjnych, na zajęciach dodatkowych i   kołach zainteresowań.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA RELACJI Z ZAJĘĆ PROWADZONYCH W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, KTÓRE PUBLIKOWANE SĄ W AKTUALNOŚCIACH NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY ORAZ NA FACEBOOKU!