Nadeszly dlugo oczekiwane przez nas ferie - czas odpoczynku i regeneracji. Do szkoły wrócimy 27 lutego. Wykorzystajmy ten czas na aktywny wypoczynek, odpoczywajmy, cieszmy się przygodą, poznawaniem nowych miejsc. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Przed feriami zaś uczestniczyliśmy w spotkaniach z policją i strażakami. Tematem tych spotkań oraz godzin wychowawczych bylo bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.
Ferie zimowe !!!!!!
Konkurs plastyczny dla klas I-III "Jestem bezpieczny w Internecie
Spotkanie uczniów ze strażakami JRG 2 z Siedlec
W dniu 8 lutego 2023 r. strażacy z JRG 2 w Siedlcach gościli w murach naszej szkoły. Przeprowadzili profilaktyczną pogadankę ze wszystkimi uczniami i przedszkolakami w ramach kampanii „Bezpieczne Ferie”. Strażacy asp. Rafał Krasuski, mł. asp. Michał Matejko oraz sekc. Artur Grzesiuk omówili szereg zagrożeń związanych z bezpiecznymi zabawami w okresie ferii, a także zagrożeniami związanymi z pożarami w domach i zatruciami tlenkiem węgla.
W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” strażacy przestrzegali przed:
- Wchodzeniem na zamarznięte akweny
- Nawisami śnieżnymi i soplami
- Niebezpiecznymi zabawami na śniegu (czepianie sanek do samochodu)
Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli specyfikę swojej pracy, prezentowali ubiór oraz podręczny sprzęt. Każdy mógł potrenować na Fantomie uciskanie klatki piersiowej, oraz poczuć się jak prawdziwy strażak, przymierzając strój. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pierwszej pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście w czasie różnych akcji. Goście chętnie odpowiadali na pytania, których dzieci zadawały mnóstwo m.in. o to: Do jakich zdarzeń należy wezwać straż pożarną? Jakie trzeba mieć wykształcenie, aby zostać strażakiem? Czy strażacy lubią swoją pracę? Jakie cechy charakteru pomagają w pracy strażaka? itp. Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa i zachęciła do służby w straży pożarnej. Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej JRG 2 w Siedlcach za owocne spotkanie.
81
Ogólnopolska akcja #Dzieciucząrodziców
“Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku przez Centrum Rozwoju Lokalnego ogólnopolska akcja edukacyjna, której głównym celem jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.
W ramach akcji każdego miesiąca uczestniczące placówki otrzymują DARMOWE materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.
Akcja jest adresowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych.
W roku szkolnym 2022/2023 będzie realizowana IV edycja akcji “Dzieci uczą rodziców”.
Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Piwowarczyk przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców i zrealizowali lekcję #BezpiecznyInternauta, której celem było uświadamianie najmłodszych użytkowników sieci o zagrożeniach, które czyhają w przestrzeni wirtualnej. Uczniowie poznali 5 zasad prawidłowego korzystania z Internetu oraz otrzymali zadania do domu, które powinni wykonać z wspólnie z rodzicami.
6
Film konkursowy klasy VIII
Zapraszamy do obejrzenia filmu konkursowego klasy VIII nagranego pod kierunkiem Pani Emilii Alaby i Pani Magdaleny Pietrasik.
"Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który, tak samo jam my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować" - Anna Dymna. Słowa Anny Dymnej stały się inspiracją do stworzenia filmu dla uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Wodyniach pod kierunkiem Pani Emilii Alaby i Pani Magdaleny Pietrasik. Nagrany film konkursowy "Wejdź w buty......NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI" ma na celu uwrażliwienie społeczności na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023!
9 lutego 2023 r. uczniowie klas I –III wzięli udział w lekcji online „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!” przygotowanej przez Safer Internet.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) świętowaliśmy 7 lutego 2023 r. Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI pozwalający na aktywne uczestnictwo w akcji. 19. edycja DBI obejmowała m.in. Galę DBI, webinary, lekcje online, pakiet materiałów edukacyjnych oraz konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.10
Stawiamy pierwsze kroki w druku 3D
Uczniowie klasy VII i VIII na lekcjach informatyki pod kierunkiem Pani Emilii Stosio, stawiają pierwsze kroki w projektowaniu i drukowaniu modeli 3D. Do projektowania wykorzystują działający online program Tinkercad. Każdy uczeń na osobistym koncie ma dostęp do wszystkich narzędzi programu. Pierwsze projekty powstały z gotowych kształtów, zgromadzonych w aplikacji w kilku kategoriach. Kolejnym krokiem było eksportowanie projektów do aplikacji FlashPrint, gdzie należało przygotować je do wydruku 3D. I tutaj pojawiły się niespodzianki – czas drukowania był dla uczniów niemałym zaskoczeniem. Toteż na kolejnych zajęciach projekty uległy znaczącym modyfikacjom. Ci najbardziej odważni już wiedzą jak uruchomić drukarkę 3D, włożyć i wymienić filament oraz przesłać projekt do wydruku. Szkolna kolekcja modeli 3D powoli powiększa się.
#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci
9
Dzień Krawata i Muszki - akcja Samorządu Uczniowskiego
Trzynasy stycznia (piątek) był w naszej szkole dniem krawata i muszki. Na szkolnym korytarzu zaroiło się od eleganckich dziewcząt i chłopaków. A że krawat i muszka zobowiązuje do elegancji - to spokój był i porządek wyjątkowy. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.
5
Bal karnawałowy
Karnawał to okres zimowych balów i zabaw. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. 3. lutego odbył się w naszej szkole „Bal przebierańców”. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek i nie tylko. Można było spotkać wróżki, królewny, czarownicę, króliki, jednorożce, koty i inne zwierzęta oraz policjantów, strażaków, piłkarzy, itp. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach, a Pan DJ zachęcał do wspólnej zabawy. Wyczekiwaną atrakcją balu była kawiarenka. Obejrzyjcie zdjęcia, a niebawem pojawi się filmikJ
24
Pierwsze spotkanie klasy VI z lutownicą
Podczas lekcji techniki uczniowie klasy VI pod opieką Pani Emilii Stosio poznają sposoby łączenia i budowania obwodów elektrycznych. Łącząc obwody przekonali się, iż prąd płynie tylko w obwodzie zamkniętym. Każda przerwa np. w postaci przerwanego kabla, powoduje brak przepływu prądu w obwodzie. Drobne naprawy można wykonać za pomocą lutownicy. Każdy uczeń klasy 6 mógł przećwiczyć kolejne kroki procesu lutowania – od oczyszczania metalowej części przewodu, do nałożenia spoiwa lutniczego. Tym razem najlepszy lut wykonały dziewczęta, czego bardzo im gratulujemy.
#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
3
Pokaz historyczny
25 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt. "Konflikty XX wieku”. Podczas pokazu poznaliśmy historię Kampanii Wrześniowej oraz wydarzenia związane z II wojną światową. Chętni uczniowie mieli możliwość przymierzenia, obejrzenia i zapoznania się z eksponatami i replikami broni.
75
Ciekawa praca z lekturą
W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klasy lV a pod kierunkiem Pani Agaty Paudyny omawiali "Baśń o trzech świnkach". Jednym z zadań było przygotowywanie domków z klocków Korbo oraz z drewna i ze słomy. #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
Rocznica Powstania Styczniowego
"Pytali się nas na świecie:
o co wy się tak Polacy bijecie?
O błękit nieba
O naszych ojców stopy ślad
O własny chleb
I o ten nowy lepszy świat".
W 160 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, uczniowie klasy VII w nastrojowych, wzruszających wierszach, przypomnieli dlaczego Polacy rozpoczęli kolejny zryw narodowy. Przybliżyli sytuację przed powstaniem, brankę, która przyspieszyła wybuch powstania. Wspomnieli dyktatorów, a przede wszystkim konsekwencje dla Polaków i Królestwa Polskiego. Represje dotknęły także nasze ziemie. Wodynie utraciły prawa miejskie. Akademię przygotowałaPani Stanisława Urbanek.
3
Ćwiczenia językowo-muzyczne 🎵 🇬🇧🎶 w klasie IV b
W styczniu uczniowie klasy IV b pod kierunkiem Pani Magdaleny Pietrasik opracowali muzycznie jeden z popularnych brytyjskich utworów o tematyce świątecznej. W pierwszej części przeanalizowali słowa piosenki „We wish you a Merry Christmas”, poznali też rytm utworu i odegrali go na Boomwhackers (bum bum rurki). Podczas kolejnych spotkań, dzieci kodowały rytm piosenki używając do tego klocków korbo, a następnie odczytując ukryte w kolorach dźwięki, ponownie grały poznaną piosenkę. Niektórzy odnajdywali się też w roli dyrygenta:)
#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
5
Gminny Konkurs Matematyczny – RACHMISTRZ 2023
W styczniu tego roku, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny – RACHMISTRZ 2023. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach : I kategoria : klasy V-VI – 9 uczniów oraz II kategoria : klasy VII – VIII – 9 uczniów. W I kategorii tytuł RACHMISTRZA 2023 otrzymał SZYMON ADAMIAK uczeń kl.V naszej szkoły. W II kategorii tytuł RACHMISTRZA otrzymała Julia Śledź uczennica kl.VII ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Wolińskiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania , natomiast zwycięzcom GRATULUJEMY należnego im tytułu.
XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”
16 marca 2023r. godz. 9:00 odbędzie się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” organizowanego przez SCDiDN Siedlce.
Udział w konkursie to koszt 14 zł, chęć udziału w konkursie uczniowie zgłaszają do nauczyciela matematyki do 20 stycznia 2023r.
Każdy uczestnik Konkursu "Kangur Matematyczny 2023" otrzyma układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętegoalbo inny wariant układanki przestrzennej.
Zachęcamy do zapoznania się z:
- regulaminem konkursu https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf
- testami z poprzednich lat https://www.scdidn.siedlce.pl/konkursy/kangur-matematyczny
XLV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Serdecznie zachęcamy do udziału w turnieju, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpostawowych.
W Turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy poznają zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, zasad udzielania pierwszej pomocy.
Turniej odbywa się w trzech grupach wiekowych:
- I grupa - uczniowie szkół podstawowych – klasy I-IV,
- II grupa - uczniowie szkół podstawowych – klasy V-VIII,
- III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych – klasy I-IV
w następujących terminach:
- eliminacje środowiskowe i gminne - do 15 lutego 2023 r.,
- eliminacje powiatowe - do 15 marca 2023 r.,
- eliminacje wojewódzkie - kwiecień 2023 r.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.zosprp.pl
Konkurs “Zmiana diety dla planety”
Zgłoszenia już tylko do 15 stycznia!
Zapraszamy szkoły oraz domy i ośrodki kultury do udziału w konkursie plastycznym “Zmiana diety dla planety”
Czy można codziennie robić coś dobrego dla planety? Owszem!Stosując zasady diety planetarnej możesz mieć pewność, że to co kupujesz i jesz jest dobre nie tylko dla Ciebie, ale także dla planety.
Dieta planetarna to sposób żywienia zaproponowany przez naukowców z EAT Lancet Commission on Food, Planet, Health. Powstał z potrzeby uświadomienia ludzi o tym jaki wpływ na stan środowiska ma produkcja żywności.
Aby wziąć udział w konkursie należy:
- Zapoznać się z materiałami na temat diety planetarnej oraz z regulaminem konkursu.
- Stworzyć plakat zachęcający do stosowania diety planetarnej.
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy i razem z pracą wysłać na nasz adres.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.
Celem konkursu jest przygotowanie plakatu – pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej.
Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Udział w konkursie mogą brać podopieczni szkół oraz instytucji kultury. Jedna placówka może nadesłać maksymalnie 5 prac.
Technika wykonania prac: dowolna z pominięciem prac przestrzennych
Format prac: A3 (29.7 x 42 cm)
Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Al. Jerozolimskie 30 lok 8,00-024 Warszawa,z dopiskiem „Konkurs Ekomisja”
Nagrody:
Spośród uczestników zostaną wybrani laureaci w trzech kategoriach wiekowych ( 6-8 lat; 9 – 11 lat; 12-14 lat).Łączna wartość nagród w konkursie wynosi 12600 zł.
Ważne informacje od Organizatorów:
- przyjmujemy tylko prace płaskie (rysunki i obrazy na kartkach, płótnach lub innych
- płaskich podłożach plastycznych)
- prosimy przyklejać na trwałe zgody na udział z tyłu prac
- prosimy nie oprawiać prac,
- prace wykonane w technikach pastelu suchego i węgla prosimy utrwalić,
- prosimy nie rolować (zwijać) prac
Każda praca musi zawierać przyklejoną na odwrocie, czytelnie wypełnioną metryczkę oraz oświadczenie opiekuna prawnego dziecka według wzoru podanego w regulaminie konkursu (załącznik 1 i 2 do regulaminu).
Dieta planetarna – pigułka wiedzyPobierz
REGULAMIN KONKURSU EKOMISJAPobierz
Czas trwania konkursu 15.11.22 – 15.01.23 r.Ogłoszenie wyników 20.01.2023 r.
Uczestnikami konkursu mogą być dzieci oraz młodzież w wieku 6 – 14 lat.
Spośród uczestników konkursu zostanie wybranych 36 laureatów w 4 kategoriach wiekowych. (6 – 7 lat, 8 – 9 lat, 10 – 11 lat, 12- 14 lat)
Konkurs jest prowadzony w ramach projektu Ekomisja w podstawówkach, którego partnerem jest Lidl Polska.
Federacja Polskich Banków Żywności to 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. Razem tworzą związek stowarzyszeń o statusie OPP.
Migawki z wychowania fizycznego w klasie III
Witamy Nowy Rok
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie