• Pomoc dla bezdomnych zwierząt

• Od piątku 13.05.2022 do końca czerwca, prowadzimy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Stowarzyszenia Zwierzolubów z Siedlec. Opiekują się oni porzuconymi, chorymi, bezdomnymi zwierzętami. Fundację prowadzą trzy osoby, które utrzymują się tylko dzięki naszej pomocy.

Potrzebują: KARMA MOKRA I SUCHA, KOCE I KOŁDRY, ZABAWKI, PREPARATY NA KLESZCZE I PCHŁY

W każdy piątek zbiórkę prowadzą szkolni wolontariusze.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele. W tych ciężkich czasach nie możemy zapomnieć o niesieniu pomocy tym, którzy nie mogą o nią poprosić. Nie bądźmy obojętni.

Więcej informacji na stronie: https://zwierzoluby.com

• Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

• 17 maja w GOK w Wodyniach odbyły się gminne eliminacje XXXVIII Konkursu Recytatorskiego im. K. Makuszyńskiego. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Parobczy z klasy IIIb, a trzecie miejsce Lena Świderska z klasy I. W kategorii klas IV-VI trzecie miejsce zajął Oliwier Firek z klasy 5, wyróżnienie zdobyła Hanna Kowalczyk z klasy IV.                                                                                                                                         Wszystkim, którzy wzieli udział w konkursie gratulujemy!🙏🙏🏆

• Witaj majowa jutrzenko ....

• Witaj majowa jutrzenko!⚘⚘⚘⚘ Tym najbardziej znanym utworem, w wykonaniu uczniów klasy 4, rozpoczęliśmy szkolne obchody 231 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. W tym roku uczciliśmy ten dzień wyjątkowo. Uczniowie klas 4-8 sprawdzili swoją wiedzę w konkursie historycznym - czasy Stanisława Augusta Poniatowskiego: rozbiory, Sejm Wielki i uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji. Pierwsza część rozgrywek przeprowadzona była na zasadzie teleturnieju Vabank - uczniowie do podanych odpowiedzi mieli zadać pytanie, drugi etap - to ułożenie z liter wyrazu Konfederacja jak najwięcej nowych rzeczowników. Etap III to krzyżówka, a na koniec układanie przez drużyny puzzli - obrazu Jana Matejki. Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęła grupa dziewcząt z klasy 6: J.Adamiak, P.Lech, W.Kaminska,drugie miejsce: A.Piwowarczyk, N.Dawidek, N.Bąbiak z klasy 7. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z klasy 8a: G.Płatkowski, O.Pròchnicki, C.Kuźma.

• Dzień Ziemi

• 28 kwietnia po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku obchody tego dnia były wyjątkowo uroczyste, ponieważ rozwiązanie problemów ekologicznych, wobec których stanęła ludzkość, jest możliwe tylko dzięki edukacji od najwcześniejszych lat życia. Z tej okazji uczniowie klasy 5 pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marioli Jaroszewskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny. Igor Rutka z klasy 7 przedstawił prezentację multimedialną"Jak dbać o naszą planetę?", natomiast chętni uczniowie z klas 4-8 wykonali rzeźby ekologiczne.

Korzystając ze spotkania całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor Ewa Cizio wręczyła nagody i dyplomy laureatom Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny ".

Opracowanie p. M. Jaroszewska, p. A. Kielak