• Dzień Języka Ojczystego

• 23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji bibliotekę szkolną odwiedziła klasa III z wychowawczynią panią Iwoną Pawlak. Uczniowie klasy IV wygłosili prelekcję na temat pochodzenia "rz" i "ż". Na wszystkich lekcjach języka polskiego w starszych klasach pogłębiano wiedzę na temat historii ojczystej mowy. Odbył się również szkolny konkurs pt. "Moje spotkanie z bohaterem literackim", zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tego dnia na korytarzu szkolnym można było spotkać różne postacie z lektur, za które przebrali się chętni uczniowie.

• Szkolenie z Pierwszej Pomocy

• 22 lutego 2023 roku uczniowie klas: VII oraz VIII wzięli udział w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w ramach „Programu polityki zdrowotnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII i VIII z województwa mazowieckiego„ realizowanym przez Pogotowie Ratunkowe w Siedlcach.

• Nasz gość: Paweł Skóra - Mistrz świata w trikach piłkarskich!

• 22 lutego mieliśmy przyjemność gościć mistrza świata w trikach piłkarskich, Pana Pawła Skórę, który od prawie 20 lat z niezwykłą pasją oddaje się swojej dyscyplinie. Pan Pawel podróżując po świecie i dając pokazy w takich miejscach jak Paryż, Nowy Jork, Pekin, Sydney, czy Dubaj, odwiedził aż 48 krajów i spotkał się z wieloma celebrytami, w tym ze swoim idolem Ronaldo Nazario.

Podczas spotkania z naszymi uczniami, Pan Skóra podzielił się swoją historią i pasją, inspirując ich do rozwijania własnych zainteresowań. Wskazał, jak ważne jest, by iść za głosem serca i jak wielkie zmiany może przynieść w naszym życiu rozwijanie pasji. Nie zabrakło również zachęty do nauki języka angielskiego, który otwiera przed nami świat i pozwala na swobodną komunikację podczas podróży.

Autor dwóch książek, "Triki gwiazd futbolu" oraz "Liga piłkarska. Trening, technika, mistrzostwo", Pan Paweł Skóra jest żywym dowodem na to, że z pasją i ciężką pracą można osiągnąć niezwykłe rzeczy. Dziękujemy za inspirację i niezapomniane wrażenia!

• Zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych

• 6 lutego 2024 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu". Nieważne, jak się z nim łączysz - przez światłowód, czy za pośrednictwem sieci bezprzewodowej: Internet musi być bezpieczny. To szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży. W związku z powyższym zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VIII.

Szczegóły na plakatach i w regulaminie.

• Zabawa karnawałowa

• Dnia 1 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci i młodzież, przebrani w różnobarwne stroje, wspaniale bawili się przy dźwiękach energetycznej muzyki.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

Babcia i Dziadek, to tacy ludzie, którzy czasami już mają srebro we włosach, ale zawsze złoto w sercach. Można więc powiedzieć, że są bezcenni

Wszystkim Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta, życzymy dużo zdrowia, pomyślności i samych pięknych chwil w życiu.