• Wybory do samorządu uczniowskiego

• W poniedziałek 25 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Uczniowie zdecydowali, że rządzić będą dziewczyny: Maja Chmielak z klasy VI, Julia Adamiak z klasy VIII i Nikola Rogala z klasy VII. Opiekunem został pan Piotr Adamiak. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• W dniu 26 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

(Wejście na halę gimnastyczną od strony Oleśnicy.)

• 26. WRZEŚNIA –

"EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH".

W ramach obchodów tego wydarzenia ogłaszamy

KONKURS PLASTYCZNY –"SŁOWNIK SENSORYCZNY"

Zadaniem uczniów będzie wykonanie pracy plastycznej,
            odwzorowanie wybranego przez siebie słowa
            w języku angielskim, niemieckim lub każdym innym 😉

przy użyciu materiałów i tworzyw,
            angażujących nie tylko wzrok, ale i DOTYK!!!
            (ściśle związanych z prezentowanym słowem)

Technika dowolna; format: minimum A4 i większe

Kategorie wiekowe: klasy 1-3; 4-6; 7-8.
            Puśćcie wodze fantazji, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia...
            Na Wasze prace czekamy do 28 września- koniecznie podpisane na odwrocie-dostarczcie je do pokoju nauczycielskiego.

Pozdrawiamy serdecznie!  Magdalena Pietrasik & Emilia Alaba

• Spotkanie z panem policjantem

• 18 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym Tomaszem Rytlem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Pan dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z osobami obcymi.

• Akcja " Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie przedszkolaków i dzieci z klasy 0 z dzielnicowym.

• Podczas spotkania pan dzielnicowy zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków, zakładania kasków, korzystania z fotelików i zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Przestrzegał przed zabawami w pobliżu jezdni.

Dzieci obejrzały film edukacyjny " Bezpieczne zachowania" oraz odbyły praktyczne ćwiczenia na przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły

• Sprzątanie świata

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata", robiąc porządki na terenie i wokół szkoły. Jest to też wspólna lekcja poszanowania naszej planety, której celem jest promowanie nieśmiecenia oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach, kreatywności i mobilizowania dzieci do rozwijania swoich umiejętności. Uczniowie klas 1-4 także wzięli udział w tym dniu. Dzieci wykonywały ćwiczenia z piłkami, balonami.. które sprawiły im wiele radości. Następnie oglądały film edukacyjny o dziewczynce - Vashti, która dzięki narysowaniu zwykłej kropki odkryła swój talent. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych, rozwijających wyobraźnię młodych artystów

• Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu i klasie 0

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To dzień odkrywania talentów, inspiracji, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy, która sprzyja integrowaniu dzieci i budowaniu wiary we własne możliwości.

Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmienia świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta historia uświadamia i małym i dużym, że każdy ma jakieś ukryte talenty. Następnie dzieci przystąpiły do działania. Mnóstwo kolorowych krop, kropek i kropeczek pojawiło się w naszych salach. Kropki gościły w ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach ruchowych, kartach pracy oraz pracach plastycznych wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Był to naprawdę kropkowy, kolorowy dzień

• Wycieczka

• 13 września 2023r. uczniowie kl.VII naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Lublina, gdzie zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku oraz uczestniczyli w 63 Pokazach z Fizyki na Uniwersytecie Marii -Curie Skłodowskiej.

• Obchody 84 rocznicy bitwy pod Wolą Wodyńską

• 10 września 2023 roku o godz. 14.00 na cmentarzu wojennym w Woli Wodyńskiej odbyły się obchody 84 rocznicy bitwy pod Wolą Wodyńską. Jak co roku, w uroczystości brali udział przedstawiciele naszej szkoły: Panie Dyrektor Urszula Skiermunt i Anna Szostek, uczniowie, rodzice i nauczyciele. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy VIII, przygotowani przez Panią Stanisławę Urbanek. Delegacja szkoły oddała hołd poległym, składając kwiaty pod pomnikiem.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku, ponownie w murach naszej szkoły usłyszeliśmy dzwonek zapowiadający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość, jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz Krzysztof Buczyński. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor Urszula Skiermunt serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc w nowym roku szkolnym wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim pracy w życzliwej i przyjaznej atmosferze