• Gminne dyktando z języka angielskiego

• 11 marca, grupa naszych uczniów w składzie: Julia Obłoza, Julia Cabaj, Ksawery Ciszewski, Gabriela Paszkowska-Majorowska oraz Jakub Kiełczykowski reprezentowała wodyńską szkołę podczas finału Gminnego dyktanda z języka angielskiego, który odbył się w SP w Rudzie Wolińskiej. Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych uczniów. Tym bardziej, że w ich gronie znalazł się także laureat konkursu w kategorii uczniów klas IV-VI. Brawo Ksawery!

• Spotkanie z ornitologiem

• 7 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0-4 ze znanym ornitologiem Panem dr. Ireneuszem Kaługą, który jest aktywnym działaczem Grupy Ekologicznej. Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki życia bocianów. Podczas spotkania nasz gość dzielił się swoją wiedzą i pasją na temat tych pięknych i niezwykle mądrych ptaków. Atmosfera spotkania była nacechowana ciekawością i dużym zaangażowaniem dzieci. To wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę naszych uczniów, ale także zaznaczyło się jako istotny krok w kształtowaniu świadomości ekologicznej. Bardzo dziękujemy.

• Gminny Konkurs Matematyczny "Rachmistrz"

•      Dnia 28 lutego 2024 roku, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Matematycznym "Rachmistrz". Dwa zespoły najlepszych „rachmistrzów”, stanęły do rywalizacji z innymi szkołami naszej gminy.

Z nieukrywaną dumą pragniemy ogłosić, że nasz uczeń, Szymon Adamiak, zdobył tytuł "Rachmistrza roku 2023/2024" w kategorii młodszej, obejmującej klasy V - VI. To niesamowite osiągnięcie, które cieszy nas wszystkich.

Gratulujemy Szymonowi tego zaszczytnego tytułu!

Warto tutaj również wspomnieć, iż Szymon był laureatem tego konkursu także w poprzednim roku, co świadczy o jego wyjątkowych umiejętnościach.

Nie możemy jednak zapomnieć o innym uczestnikach konkursu, którzy również reprezentowali naszą szkołę z godnością. Maja Chmielak i Tomasz Kłos z klasy VI, Julia Zaczkowska z klasy VII oraz Julia Adamiak i Julia Obłoza z klasy VIII pokazali nie tylko swoje umiejętności, ale również determinację w dążeniu do celu.

Serdecznie im dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

• Projekt czytelniczy "Lekturomaniak"

• Czytanie może być przygodą! Uczniowie klasy Vb udowodnili to, pracując z lekturą "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Ich kreatywne podejście do podsumowania książki pozwoliło im stworzyć latawce, które stały się żywymi opowieściami o przygodach Stasia i Nel.

Każdy latawiec to kapsuła czasu, zawierająca mapę Afryki z zaznaczonym szlakiem podróży bohaterów, wpisy do ich pamiętników oraz fascynujące informacje o afrykańskiej florze i faunie.

Praca w grupach nie tylko zintegrowała uczniów, ale także dostarczyła im mnóstwo radości i wiedzy. Dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, nasza lekcja stała się niezapomnianym doświadczeniem, pokazując, że literatura może żyć i inspirować poza stronami książek.

Zachęcamy do podążania za przykładem naszych kreatywnych uczniów i odkrywania nowych sposobów na eksplorowanie literatury!

• Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

• Cześć i Chwała Bohaterom!

„Oszukani, porzuceni, nieugięci.

Opluwani, poniżeni i wyklęci.

Pozbawieni swoich domów, swojej ziemi.

Poszli walczyć, by zginąć albo zmienić”.

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, uczniowie klasy 8 przedstawili krótki montaż, dzięki któremu mogliśmy przybliżyć sobie rys historyczny oraz sylwetki niezłomnych bohaterów, takich jak Danuta Siedzikówna, Witold Pilecki, Zygmunt Szendzielarz czy Józef Kuraś. Po latach zapomnienia, po upadku komunizmu, Polska przypomniała sobie o swoich bohaterach. Dziś, z należytym szacunkiem i podziwem, oddajemy im cześć.

• Gry aktywizujące na lekcji języka angielskiego

• 22 lutego uczniowie klasy 4 uczestniczyli w nietypowej lekcji języka angielskiego. Dzieci utrwały poznane słownictwo za pomocą gier. Jedną z nich była gra "Snap it". Polega ona na jak najszybszym dotknięciu odpowiedniego obrazka, po usłyszeniu słówka po angielsku.