• Sukces naszej uczennicy

• Aleksandra Pawlak, uczennica klasy VI, reprezentowała naszą szkołę w X Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim o zasięgu powiatowym pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Miło nam poinformować, że Ola zdobyła w tym konkursie wyróżnienie!

Gratulujemy Oli i jej Rodzicom, to właśnie w domu rodzinnym narodził się i rozwija talent naszej uczennicy!

Zapraszamy do obejrzenia występu konkursowego Aleksandry.

Merry Christmas Everyone!

• Spotkania Opłatkowe w naszej szkole

• Z radością chcemy podzielić się wrażeniami z naszych corocznych spotkań opłatkowych, które odbyły się w naszej szkole. To było wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło uczniów, rodziców i nauczycieli w atmosferze pełnej świątecznego ciepła i radości. Podczas spotkań mieliśmy okazję dzielić się opłatkiem, składać sobie najlepsze życzenia oraz śpiewać kolędy i pastorałki. Atmosfera była niezwykle rodzinna i wesoła, a każdy moment był przepełniony magią i niezapomnianymi wspomnieniami.

Dziękujemy wszystkim za udział i za to, że wspólnie stworzyliśmy tak piękną i radosną atmosferę. To były momenty, które na długo zostaną w naszej pamięci!

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

• W grudniu księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się o nowe woluminy. Książki zostały zakupione w ramach rządowego wsparcia finansowego: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Zakres tematyczny tych dzieł jest różnorodny: od lektur szkolnych, książek historycznych po nowości wydawnicze. Czytelnicy chętnie odwiedzają bibliotekę szkolną i korzystają z nowego księgozbioru.

• Write a letter to Santa Claus - projekt językowy

• W tegorocznej edycji projektu "Write a letter to Santa Claus" organizowanego przez Canada Post udział wzięło około czterdziestu uczniów z czterech klas w naszej szkole. Już w połowie listopada, na zajęciach języka angielskiego, napisali listy do Mikołaja, których przygotowanie było świetną okazją do usprawniania kompetencji językowych. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy 6 grudnia, była idealnym prezentem mikołajkowym.

• Loteria fantowa z wydrukami 3D

• W ramach podziękowania za udział w kiermaszu świątecznym, 6 grudnia odbyła się w szkole loteria fantowa. Szczęśliwcy obdarowani zostali ozdobami choinkowymi wydrukowanymi na drukarce 3D (projekt Laboratoria Przyszłości).

• Podziękowanie

• Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serce oraz portfele i tak licznie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji charytatywnej „Mikołajki dla Nikodema” przeprowadzonej w naszej szkole w dn. 5 grudnia 2023 r. Kiermasz zorganizowany został z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, którego członkowie tego właśnie dnia świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Społeczność Zespołu Szkół w Wodyniach serdecznie dziękuje za wrażliwość i życzliwość: Wójtowi Gminy Wodynie, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję charytatywną. Udało nam się zebrać kwotę 3 300 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, pod opieką której znajduje się Nikodem. Jeszcze raz potwierdziliśmy, że razem możemy więcej.

• "Herbatka u Promyka" - niecodzienne spotkanie w szkolnej bibliotece

• W piątek 24 listopada w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na herbatkę u misia Promyka zostały zaproszone dzieci z przedszkola oraz klasy I-III z wychowawcami. Goście wysłuchali bajki o Promyku czytanej przez panią Agatę Paudynę oraz poznali ciekawostki związane z pochodzeniem święta, pluszowym misiem i historią herbaty, które przekazała pani Ewa Osiak. Pani Magdalena Pietrasik przygotowała prezentację nawiązującą do tradycji picia herbaty w Wielkiej Brytanii, pokazała też dzieciom fragment filmiku, na którym miś Paddington został zaproszony do pałacu Buckingham na popołudniową herbatkę z królową Elżbietą II.

Dzieci mogły również podziwiać galerię misiów przygotowaną przez czytelników. Na zaproszonych gości czekał również poczęstunek. Na suto zastawionym stole były różne rodzaje herbaty oraz dodatki, które najczęściej do niej wrzucamy oraz miód, pierniczki i inne słodkości.

To była niezapomniana impreza biblioteczna.