• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

• 11 marca 2023 r., dwie nasze uczennice: Nadia Bąbiak i Natalia Dawidek, wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych o zasięgu powiatowym, organizowanym przez SP nr 9 im. H. Sienkiewicza oraz SCDiDN w Siedlcach. Dziewczęta wykazały się ogromem wiedzy tematycznej w języku obcym i uzyskały godne podziwu rezultaty, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Natalia, walcząc dzielnie w dogrywce, otarła się o podium i finalnie uplasowała się na czwartej pozycji. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Magdaleny Pietrasik i pani Agaty Waszczak.

Congratulations!

• Wyjazd klas I - III do Siedlec

• 9 marca 2023 r. klasy I-III udały się do Siedlec na wycieczkę z okazji Dnia Kobiet. Puntem programu był Park Trampolin, gdzie każdy mógł się wyhasać ile tylko chciał. Po szaleństwach na trampolinach uczniowie pojechali do kina, gdzie obejrzeli film "Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka"

• Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

• "Pytam, dlaczego Was wyklęto?

Dlaczego za wrogów wzięto?

Prawda z kłamstwem wygrała

Choć wiele lat czekała ".

W roku 2011 Sejm RP ustalił 1 marca Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten został ustanowiony po to, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej nie złamali się i z bronią w ręku przeciwstawiali siłą narzuconej komunistycznej władzy. Uczennice klasy VII pod opieką P. Stanisławy Urbanek przygotowały krótki montaż slowno-muzyczny poświęcony żołnierzom wyklętym. Przybliżyły sylwetki najbardziej znanych żołnierzy niezłomnych, pięknie recytowały i śpiewały. Dziękujemy!!!

• Spotkanie uczniów ze strażakami JRG 2 z Siedlec

•

W dniu 8 lutego 2023 r. strażacy z JRG 2 w Siedlcach gościli w murach naszej szkoły. Przeprowadzili profilaktyczną pogadankę ze wszystkimi uczniami i przedszkolakami w ramach kampanii „Bezpieczne Ferie”. Strażacy asp. Rafał Krasuski, mł. asp. Michał Matejko oraz sekc. Artur Grzesiuk omówili szereg zagrożeń związanych z bezpiecznymi zabawami w okresie ferii, a także zagrożeniami związanymi z pożarami w domach i zatruciami tlenkiem węgla.

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie” strażacy przestrzegali przed:

• Wchodzeniem na zamarznięte akweny
            • Nawisami śnieżnymi i soplami
            • Niebezpiecznymi zabawami na śniegu (czepianie sanek do samochodu)

Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli specyfikę swojej pracy, prezentowali ubiór oraz podręczny sprzęt. Każdy mógł potrenować na Fantomie uciskanie klatki piersiowej, oraz  poczuć się jak prawdziwy strażak, przymierzając strój.  W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pierwszej pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście w czasie różnych akcji. Goście chętnie odpowiadali na pytania, których dzieci zadawały mnóstwo m.in. o to: Do jakich zdarzeń należy wezwać straż pożarną? Jakie trzeba mieć wykształcenie, aby zostać strażakiem? Czy strażacy lubią swoją pracę? Jakie cechy charakteru pomagają w pracy strażaka? itp.                                                          Wizyta strażaków utrwaliła wiedzę naszych uczniów w zakresie bezpieczeństwa i zachęciła do służby w straży pożarnej. Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej JRG 2 w Siedlcach za owocne spotkanie.